2018-2019 Güz Yarıyılı Yatay Geçiş Duyuru ve Sonuçları

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ

EDEBİYAT FAKÜLTESİ

 2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI YATAY GEÇİŞ DUYURUSU

FAKÜLTEMİZE YATAY GEÇİŞ BAŞVURULARI UYGUN GÖRÜLEREK KAYIT YAPTIRACAK OLAN ÖĞRENCİLERİN AŞAĞIDA BELİRTİLEN EVRAKLARI İLE BİRLİKTE 17-21 EYLÜL 2018 TARİHLERİNDE FAKÜLTEMİZE BİZZAT GELEREK KAYITLARINI YAPTIRMALARI GEREKMEKTEDİR.

GEREKLİ EVRAKLAR

-NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ

-2 ADET FOTOĞRAF

-ASKERLİKLE İLİŞİĞİ OLAN ERKEK ÖĞRENCİLER İÇİN ŞUBELERİNDEN ALACAKLARI ASKERLİK DURUM BELGESİ

KATKI PAYI/ÖĞRENİM ÜCRETİ FAKÜLTE ÖĞRENCİ İŞLERİ BİRİMİNDEN TALİMATLA YATIRILACAKTIR.

İKİNCİ ÖĞRETİM = 513.50 TL. YATIRILACAKTIR.

Asil Adayların Kesin Kayıt Tarihleri:   17-21 Eylül 2018

Not: a) Başarı Durumuna Göre Yatay Geçişler İçin Yedek Adayların Kesin Kayıt Tarihleri: 24-26 Eylül 2018

b) Fakültemiz Bölüm Başkanlıkları Yatay Geçiş Komisyonlarınca yatay geçişi uygun görülen her bir öğrenci için ayrı ayrı hazırlanmış olan Ders Eşdeğer Sayma–İntibak Form’larındaki muaf sayılan dersler dışındaki müfredatlarındaki derslerden sorumludurlar.

 

Yatay Geçiş Sonuçları için tıklayınız….

(Not: İlişikteki dosya hacmi ve kapsamı nedeniyle sıkıştırılmış .zip dosyası formatındadır. Dosyayı sağlıklı bir şekilde indirip açmak için lütfen masaüstü bilgisayarlarını tercih ediniz.)

 

 

 

0

Misyon

Temel bilimlerin ve hümanitas kavramının evrensel ilkelerinden hareket eden Fakültemizin misyonu ‘quare verum / gerçeği araştırmak’tır. Bunu yaparken, gerek Temel gerekse Sosyal bilimler açısından ‘rerum causas cognoscere / olayların nedenlerini düşün’, kaidesinden hareketle uluslararası düzeyde eğitim-öğretim faaliyetlerinde bulunmak ve bilimsel üretim yapmaktır.

Vizyon

Atatürk İlke ve Devrimleri’ni rehber edinmiş, bunların kararlılıkla Türk Sosyal Hayatı’nda uygulanması için Temel ve Sosyal bilim alanlarını kullanarak harekete geçirmektir. Bu şekilde Temel ve Sosyal bilimlerin evrensel ilkelerinden hareketle, Birim bünyesindeki Öğretim Elemanı ve öğrencilerinin uluslararası bir bilinç ve eğilime sahip olmalarını sağlamaktır.Fakültemizin amacı, bugünün olduğu kadar geleceğin dünyasında da başarı koşullarını kavramış bireyler olarak yetiştirmek, Hedefimiz, araştırma faaliyetleri yapan; bilgi üreten, ürettiği bilgiyi bilimsel yarara dönüştüren; duyarlı, ilgili ve uluslararası konum kazanmış bir fakülte olmak.Ulusumuzun geleceği olan gençlerimizi laik, demokratik Cumhuriyetimizin çağdaş değerlerine sahip, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ilkeli, Özgüveni ve sosyal çevreyle işbirliği içinde hareket eden bireyler olarak yetiştirmek ve çağdaş bilgilerle donatmak.

İletişim

Adres:
Akdeniz Üniversitesi - Edebiyat Fakültesi, Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampus Antalya / TÜRKİYE
Tel: 0242 310 23 34
Tel: 0242 310 22 87 (Fax)