Duyurular
  • AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTE BİRİNCİLİĞİ VE İKİNCİLİĞİ
  • 2017-2018 Eğitim-öğretim yılında ilk mezunlarını vermiş olan Psikoloji Bölümü öğrencilerinden Zeynep Tosun Edebiyat Fakültesi birincisi, Afra Betül Topal ise Edebiyat Fakültesi ikincisi olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz…

 

  • BİLİM ÖDÜLÜ

Psikoloji Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Seda BAYRAKTAR ve Psikoloji Bölümü öğrencisi Beyza AK yapmış oldukları “Görgü Tanıklığının Güvenirlik Düzeyi” başlıklı çalışmaları ile 11-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşen 14. Adli Bilimler Kongresi’nde üçüncü olarak “Bilim Ödülü” almaya hak kazanmışlardır.

  • KİTAP BAĞIŞLARI

Sayın Prof. Dr. Mümtaz Turhan’ın kızı Sayın Fügen Turhan’a, Bölümüze yapmış olduğu kitap bağışlarından dolayı kendisine teşekkür ederiz.

Sayın Psikolog Güleser keskinkılıç Oy’a Bölümümüze yapmış olduğu kitap bağışlarından dolayı kendisine teşekkür ederiz.

Misyon

Temel bilimlerin ve hümanitas kavramının evrensel ilkelerinden hareket eden Fakültemizin misyonu ‘quare verum / gerçeği araştırmak’tır. Bunu yaparken, gerek Temel gerekse Sosyal bilimler açısından ‘rerum causas cognoscere / olayların nedenlerini düşün’, kaidesinden hareketle uluslararası düzeyde eğitim-öğretim faaliyetlerinde bulunmak ve bilimsel üretim yapmaktır.

Vizyon

Atatürk İlke ve Devrimleri’ni rehber edinmiş, bunların kararlılıkla Türk Sosyal Hayatı’nda uygulanması için Temel ve Sosyal bilim alanlarını kullanarak harekete geçirmektir. Bu şekilde Temel ve Sosyal bilimlerin evrensel ilkelerinden hareketle, Birim bünyesindeki Öğretim Elemanı ve öğrencilerinin uluslararası bir bilinç ve eğilime sahip olmalarını sağlamaktır.Fakültemizin amacı, bugünün olduğu kadar geleceğin dünyasında da başarı koşullarını kavramış bireyler olarak yetiştirmek, Hedefimiz, araştırma faaliyetleri yapan; bilgi üreten, ürettiği bilgiyi bilimsel yarara dönüştüren; duyarlı, ilgili ve uluslararası konum kazanmış bir fakülte olmak.Ulusumuzun geleceği olan gençlerimizi laik, demokratik Cumhuriyetimizin çağdaş değerlerine sahip, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ilkeli, Özgüveni ve sosyal çevreyle işbirliği içinde hareket eden bireyler olarak yetiştirmek ve çağdaş bilgilerle donatmak.

İletişim

Adres:
Akdeniz Üniversitesi - Edebiyat Fakültesi, Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampus Antalya / TÜRKİYE
Tel: 0242 310 23 34
Tel: 0242 310 22 87 (Fax)