Duyurular

60+ Tazelenme Üniversitesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni

Prof. Dr. İsmail Tufan CNN TÜRK’TE

DEĞERLİ TAZELENME ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ,

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ GERONTOLOJİ bölümü ve AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ 60+ TAZELENME ÜNİVERSİTESİ kurucu başkanı Sayın Gerontolog Prof. Dr. İSMAİL TUFAN Hocamızın,

NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ 60+ TAZELENME ÜNİVERSİTESİ KURUCUSU, İLETEŞİM FAKÜLTESİ DEKANI Sayın Prof. Dr. MELİS OKTUĞ ZENGİN Hocamızın,

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ 60+ TAZELENME ÜNİVERSİTESİ KURUCUSU, Sayın Prof. Dr. MUAMMER TUNA Hocamızın da katılacağı GÜNDEM ÖZEL TV programını izlemenizi ve yorumlarınız ile programa katkı sağlamanızı rica ederiz…

( Programa TWİTTER ve FACEBOOK hesapları üzerinden yapacağınız katkılarınız bizler için değerlidir. )

CNN TÜRK, SAAT: 22.00
14.10.2017 CUMARTESİ

Mavi Ev Ödüle Doymuyor: Başkan Türel Ödülü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Elinden Aldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi projesinin Bilimsel Yürütücülüğünü üstlenen Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü Kurucu Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan tarafından yürütülen Alzheimer Hasta ve Hasta Yakınları Merkezi ‘Mavi Ev’ Projesi “Dünyayla Yarışan Şehirler” Yerel Yönetimler Yarışması’nda en özgün sosyal projelerden biri seçildi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. (Haber ve resimler için tıklayınız…)

I.GeroAtlas60+Tazelenme Üniversitesi (GATÜ) Sempozyumu

I.GeroAtlas60+Tazelenme Üniversitesi (GATÜ) Sempozyumu için hazırlıklarımıza başladık. İlgilenen meslektaşlarımıza ve öğrencilerimize saygıyla duyurulur.

Prof. Dr. İsmail Tufan (AÜ Berontoloji Bölümü Başkanı)

ugs-logo

VIII. Uluslararası Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Sempozyumu

VIII. Uluslararası Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Sempozyumu’nun hazırlıkları başlamıştır. İlgilenen meslektaşlarımıza ve öğrencilerimize saygıyla duyurulur.

Prof. Dr. İsmail Tufan (AÜ Berontoloji Bölümü Başkanı)

Gerontolojide Kalitatif Araştırma Yöntemleri

Gerontolojide sadece nicel değil, aynı zamanda nitel araştırmalar da büyük önem taşımaktadır. Özellikle daha önce hiç veya çok az bilginin mevcut olduğu gerontolojik konuların ilk önce kalitatif araştırma yöntemleriyle araştırması gerekmektedir. Fakat bu alanda Gerontolojide büyük bir bilgi boşluğu bulunduğu da bir gerçektir. Bunu gidermek amacıyla Prof. Dr. İsmail Tufan kalitatif araştırma yöntemleri yeni bir eğitim programı başlatımıştır.

GeroKitaplık

Türkiye’de yaşlanma ve yaşlılık üzerine yayınları artırmak amacıyla 2106 yılında Prof. Dr. İsmail Tufan tarafından hayata geçirilmiştir. GeroKitaplık toplantılarında bir kitap bir uzman tarafından bilimsel açıdan eleştirilmektedir. Toplantıya kitabın yazarı da davet edilmekte ve kitabı eleştirel yönden inceleyen uzman tarafından yazara kitap hakkında sorular yöneltilmektedir.

Tazelenme Günleri

2016 yılının Aralık ayında Prof. Dr. İsmail Tufan tarafından başlatılan “Tazelenme Günleri” etkinliğinin amacı gerontolojik bilgileri topluma taşımak ve yaygınlaşmasını sağlamaktır. Yaşlanma ve yaşlılıkla ilgili gerontolojik bilgilerin bu yoldan yaaygınlaşmasını sağlamak için alışveriş merkezilerinde düzenlenen “Tazelenme Günleri” etkinlikleri 2016 yılının Aralık ayında iki defa düzenlenmiş,i Gerontolojinin halkla buluşması süreci başlamıştır. Büyük ilgi gören bu etkinlikler 2107 yılında da devam edecektir.

Mavi Ev Konuşmaları

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel ve AÜ Gerontoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan tarafından 2016 yılında açılan Alzheimer Hasta ve Hasta Yakını Buluşma Merekezi “Mavi Ev”, Türkiye’nin en modern tesislerinden biridir. Burasını gerçek bir buluşma merkezi haline getirmek ve demans hastası olan ailelerin yanı sıra demansa karşı alınabilecek önlemler hakkında kamuyu bilgilendirme toplantıları yapılmaktadır. “Mavi Ev Konuşmaları” adı altında yürütülen bu etkinlik 2017 yılında detaylandırılarak sürdürülecektir.

GeroBülten

GeroBülten 1

GeroBülten 2

GeroBülten 4

GeroBülten 5

GeroBülten 6 

GeroBülten 7

GeroBülten 8

GeroBülten 9

GeroBülten 10

GeroBülten 13

GeroBülten 14

GeroBülten 15

GeroBülten 16

 


YÜKSEK LİSANS BİTİRME TEZİ SAVUNMASI

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Misyon

Temel bilimlerin ve hümanitas kavramının evrensel ilkelerinden hareket eden Fakültemizin misyonu ‘quare verum / gerçeği araştırmak’tır. Bunu yaparken, gerek Temel gerekse Sosyal bilimler açısından ‘rerum causas cognoscere / olayların nedenlerini düşün’, kaidesinden hareketle uluslararası düzeyde eğitim-öğretim faaliyetlerinde bulunmak ve bilimsel üretim yapmaktır.

Vizyon

Atatürk İlke ve Devrimleri’ni rehber edinmiş, bunların kararlılıkla Türk Sosyal Hayatı’nda uygulanması için Temel ve Sosyal bilim alanlarını kullanarak harekete geçirmektir. Bu şekilde Temel ve Sosyal bilimlerin evrensel ilkelerinden hareketle, Birim bünyesindeki Öğretim Elemanı ve öğrencilerinin uluslararası bir bilinç ve eğilime sahip olmalarını sağlamaktır.Fakültemizin amacı, bugünün olduğu kadar geleceğin dünyasında da başarı koşullarını kavramış bireyler olarak yetiştirmek, Hedefimiz, araştırma faaliyetleri yapan; bilgi üreten, ürettiği bilgiyi bilimsel yarara dönüştüren; duyarlı, ilgili ve uluslararası konum kazanmış bir fakülte olmak.Ulusumuzun geleceği olan gençlerimizi laik, demokratik Cumhuriyetimizin çağdaş değerlerine sahip, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ilkeli, Özgüveni ve sosyal çevreyle işbirliği içinde hareket eden bireyler olarak yetiştirmek ve çağdaş bilgilerle donatmak.

İletişim

Adres:
Akdeniz Üniversitesi - Edebiyat Fakültesi, Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampus Antalya / TÜRKİYE
Tel: 0242 310 23 34
Tel: 0242 310 22 87 (Fax)