Ek Madde 1 Yatay Geçiş Başvuru Sonuçları ve Kesin Kayıt Duyurusu

EK MADDE 1 YATAY GEÇİŞ KESİN KAYIT DUYURUSU

Yatay geçiş başvurusu kabul edilen öğrencilerimiz 2 Ekim 2020 Cuma gününe kadar evraklarını POSTA YOLU İLE GÖNDERECEKLERDİR..  

 

Fakültemize yatay geçişi kabul edilen öğrencilerin İntibak Formlarını incelemeleri gerekmektedir.

(İntibak Formları İçin Tıklayınız…)

 

Yatay Geçiş Başvurusu Kabul Edilen Öğrenciler için Kesin Kayıt Tarihleri

                                                28 Eylül – 2 Ekim 2020

 

Kesin Kayıt İçin Gerekli Belgeler

– Not Çizelgesi (Transkript) – Onaylı

– Öğrenci Belgesi – Onaylı

– Hazırlık Sınıfı Belgesi  Onaylı (İngiliz Dili, Alman Dili ve Rus Dili Bölümlerine 1.,2. ve 3. Sınıfa kabul edilenler getirecektir.) –  Transkriptlerinde hazırlık notu belirtilen öğrencilerin ayrıca belge getirmelerine gerek yoktur.

ÖSYM sonuç ve yerleştirme belge örnekleri

– Kimlik fotokopisi

– Fotoğraf (2 adet)

– Dilekçe (Fakültemize, belirtilen şartlara ve ders intibaklarına göre kesin kayıt yaptırmayı kabul ettiğine dair) Dilekçe Örneği http://oidb.akdeniz.edu.tr/2020-2021-egitim-ogretim-yili-guz-yariyili-yatay-gecis-kayit-tarihleri-ile-ilgili-islemler/

 

 

EK MADDE 1 YATAY GEÇİŞ BAŞVURU SONUÇLARI

ALMAN DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ

ARKEOLOJİ BÖLÜMÜ

COĞRAFYA BÖLÜMÜ

ESKİÇAĞ DİLLERİ VE KÜLTÜRLERİ BÖLÜMÜ

FELSEFE BÖLÜMÜ

İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ

PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ

RUS DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ

SANAT TARİHİ BÖLÜMÜ

SOSYOLOJİ BÖLÜMÜ

TARİH BÖLÜMÜ

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ

0

Misyon

Temel bilimlerin ve hümanitas kavramının evrensel ilkelerinden hareket eden Fakültemizin misyonu ‘quare verum / gerçeği araştırmak’tır. Bunu yaparken, gerek Temel gerekse Sosyal bilimler açısından ‘rerum causas cognoscere / olayların nedenlerini düşün’, kaidesinden hareketle uluslararası düzeyde eğitim-öğretim faaliyetlerinde bulunmak ve bilimsel üretim yapmaktır.

Vizyon

Atatürk İlke ve Devrimleri’ni rehber edinmiş, bunların kararlılıkla Türk Sosyal Hayatı’nda uygulanması için Temel ve Sosyal bilim alanlarını kullanarak harekete geçirmektir. Bu şekilde Temel ve Sosyal bilimlerin evrensel ilkelerinden hareketle, Birim bünyesindeki Öğretim Elemanı ve öğrencilerinin uluslararası bir bilinç ve eğilime sahip olmalarını sağlamaktır.Fakültemizin amacı, bugünün olduğu kadar geleceğin dünyasında da başarı koşullarını kavramış bireyler olarak yetiştirmek, Hedefimiz, araştırma faaliyetleri yapan; bilgi üreten, ürettiği bilgiyi bilimsel yarara dönüştüren; duyarlı, ilgili ve uluslararası konum kazanmış bir fakülte olmak.Ulusumuzun geleceği olan gençlerimizi laik, demokratik Cumhuriyetimizin çağdaş değerlerine sahip, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ilkeli, Özgüveni ve sosyal çevreyle işbirliği içinde hareket eden bireyler olarak yetiştirmek ve çağdaş bilgilerle donatmak.

İletişim

Adres:
Akdeniz Üniversitesi - Edebiyat Fakültesi, Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampus Antalya / TÜRKİYE
Tel: 0242 310 23 34
Tel: 0242 310 22 87 (Fax)