DEĞERLİ ÖĞRENCİLERİMİZ – CORONAVİRÜS (COVİD-19)

Değerli Öğrencilerimiz,

CORONAVİRÜS tedbirlerinin etkin ve dinamik olarak yürütülebilmesi için eğitime üç hafta ara verilmiştir. Akademik değişim programları, sosyal ve kültürel faaliyetler, spor müsabakaları ile çeşitli kapsamdaki öğrenci katılımlı bütün yurt dışı faaliyetleri (önceden planlanmış olanlar dahil) ikinci bir duyuruya kadar iptal edilmiştir.

Yurt dışında bulunan Öğrencilerimiz özellikle yabancı uyruklu öğrencilerimiz  yurt dışından dönüşte pandeminin durumuna göre sorun yaşayabilecekleri için (uçuşlarının iptal, karantina v.b.) dönüş tarihlerinden itibaren en az 14 gün eğitime devam edemeyeceklerdir. Mevlana veya Erasmus gibi değişim programları kapsamında yurt dışından dönen öğrencilerimizin ders intibakları hususunda mağduriyet yaşamamaları için bölüm başkanlıklarımız gerekli tedbirleri alacaktır.

Ayrıca; 16.03.2020 itibarı ile, Fakültemizde burs ve sosyal hizmet uygulamaları kapsamında çalışmakta olan kısmi zamanlı öğrencilerimizin çalıştırılması, görevli öğrencilerimizin  tercihine bırakılmıştır. Fakültemizde çalışan kısmi zamanlı öğrencilerimiz çalışmaya devam edecekleri konusunda Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Psikososyal Şube Müdürlüğüne şahsen başvuracaktır. Bu dönemde sadece çalışan öğrencilerimize ücret ödenecektir.

Sınav takvimi ve Eğitim-öğretim süreci ile ilgili 16.03.2020 (Pazartesi)  günü Üniversitemiz Senatosunun konu ile ilgili alacağı kararlar WEB sayfamız üzerinden siz değerli öğrencilerimize anında duyurulacaktır.

Sağlıklı günler dileklerimizle,

 

 

0

Misyon

Temel bilimlerin ve hümanitas kavramının evrensel ilkelerinden hareket eden Fakültemizin misyonu ‘quare verum / gerçeği araştırmak’tır. Bunu yaparken, gerek Temel gerekse Sosyal bilimler açısından ‘rerum causas cognoscere / olayların nedenlerini düşün’, kaidesinden hareketle uluslararası düzeyde eğitim-öğretim faaliyetlerinde bulunmak ve bilimsel üretim yapmaktır.

Vizyon

Atatürk İlke ve Devrimleri’ni rehber edinmiş, bunların kararlılıkla Türk Sosyal Hayatı’nda uygulanması için Temel ve Sosyal bilim alanlarını kullanarak harekete geçirmektir. Bu şekilde Temel ve Sosyal bilimlerin evrensel ilkelerinden hareketle, Birim bünyesindeki Öğretim Elemanı ve öğrencilerinin uluslararası bir bilinç ve eğilime sahip olmalarını sağlamaktır.Fakültemizin amacı, bugünün olduğu kadar geleceğin dünyasında da başarı koşullarını kavramış bireyler olarak yetiştirmek, Hedefimiz, araştırma faaliyetleri yapan; bilgi üreten, ürettiği bilgiyi bilimsel yarara dönüştüren; duyarlı, ilgili ve uluslararası konum kazanmış bir fakülte olmak.Ulusumuzun geleceği olan gençlerimizi laik, demokratik Cumhuriyetimizin çağdaş değerlerine sahip, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ilkeli, Özgüveni ve sosyal çevreyle işbirliği içinde hareket eden bireyler olarak yetiştirmek ve çağdaş bilgilerle donatmak.

İletişim

EDEBİYAT FAKÜLTESİ DEKANLIĞI
Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampus Konyaaltı-Antalya / TÜRKİYE
Tel: 0242 310 23 34
Tel: 0242 310 22 87 (Fax) / e-posta: edebiyat@akdeniz.edu.tr